لیست دانشگاه‌های بدون ApplicationFee/GRE/TOEFL/IELTS

آخرین به روز رسانی در تاریخ 25 آذر 1401

آپدیت ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲

لیست جدید (2022) دانشگاه‌هایی که IELTS/TOEFL/GRE/Application Fee را ویو کرده‌اند.

علاوه بر تعداد زیادی از دانشگاه‌ها و پروگرم‌های اروپا که عموما اپلیکیشن‌فی (یا Application Fee) ندارند، با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی داخل کشور، تعدادی از دانشجویان در حال ارسال درخواست به دانشگاه‌های خود هستند تا هزینه‌ی اپلیکیشن و/یا آزمون‌های جی‌آرای، تافل و آیلتس را برای متقاضیان امسال که از ایران اپلای می‌کنند، ویو (Waive) کنند.

در صورتی که در هر یک از دانشگاه‌های خارج کشور تحصیل می‌کنید/کرده‌اید، لطفا یکی از تمپلیت‌های موجود در spreadsheet فوق را برای دانشگاه خود ارسال و نتیجه را در لیست وارد بفرمایید.


لیست ۲۰۲۰

علاوه بر تعداد زیادی از دانشگاه‌ها و پروگرم‌های اروپا که عموما اپلیکیشن‌فی (یا Application Fee) ندارند، با توجه به شرایط اقتصادی داخل کشور، تعدادی از دانشجویان از دانشگاه‌های خود درخواست نموده‌اند تا هزینه‌ی اپلیکیشن یا آزمون GRE را برای متقاضیان امسال که از ایران اپلای می‌کنند، ویو (Waive) کنند.

علاوه بر این و فارغ از شرایط فعلی و کوید-۱۹، دانشگاه‌ها/پروگرم‌های زیادی در حال حرکت به سمت حذف GRE برای اپلیکیشن هستند. لذا، قبل از اقدام به ثبت‌نام و آماده‌شدن برای این آزمون، حتما ریکوایرمنت‌های دانشگاه‌های احتمالی موردنظر خود را بررسی نمایید.

لیست‌های زیر شامل بعضی از این دانشگاه‌ها می‌باشند و به مرور زمان و با کمک شما، آپدیت خواهند شد. لطفا درصورت اطلاع از ویوشدن Application Fee یا GRE برای دانشگاه‌هایی که در این لیست‌ها ثبت نشده‌اند، نام دانشگاه (و در صورت لزوم، پروگرم) مربوطه را در داخل اولین لیست در قسمت پایین (Spreadsheet دانشجوها) ثبت و یا زیر همین پست، کامنت بذارید.

هم‌چنین درصورتی که در دانشگاهی تحصیل می‌کنید که Application Fee و/یا GRE را هنوز ویو نکرده، می‌توانید از تمپلیت‌های موجود در همین Spreadsheet استفاده و به دانشگاه خود ایمیل بزنید و پاسخ آن‌ها را به همراه نام دانشگاه، در جدول وارد نمایید.


لیست دانشگاه‌ها/پروگرم‌هایی که اپلیکیشن‌فی را ویو کرده‌اند

  • لیست دانشگاه‌هایی که بچه‌ها برای ویوشدن Application Fee با آن‌ها مکاتبه کرده‌اند: Google Spreadsheet دانشجوها
  • لیست دوم دانشگاه‌های بدون اپلیکیشن‌فی


لیست دانشگاه‌ها/پروگرم‌هایی که آزمون GRE/GMAT را ویو کرده‌اند

  • دانشگاه‌هایی که بچه‌ها برای ویوشدن GRE از لیست ریکوایرمنت‌ها، با آن‌ها مکاتبه کرده‌اند: Google Spreadsheet دانشجوها
  • دانشگاه‌هایی که GRE را برای متقاضیان (عموما رشته‌ی Computer Science) ویو کرده‌اند: رشته‌توئیت اساتید (توجه داشته باشید که Replyها و توئیت‌هایی که این توئیت را Quote کرده‌اند هم بعضا دانشگاه‌های دیگری را هم اضافه کرده‌اند.)
  • دانشگاه‌هایی که GRE را برای متقاضیان (عموما رشته‌های Biological/Biomedical/Life Science) ویو کرده‌اند:
    Google Spreadsheet دانشگاه UNC
  • دانشگاه‌هایی که به خاطر کوید-۱۹، GRE و/یا GMAT را ویو کرده بودند (آخرین آپدیت مربوط به سال‌های آینده را از خود پروگرم‌ها می‌توانید بپرسید): پست Medium
  • لیست ۶۵ دانشگاه آمریکا که GRE را برای سال ۲۰۲۰ ویو کرده‌اند: Skoolville

امتیاز شما به این مطلب؟ (از راست به چپ)
یونس
وی تحصیلات کارشناسی خود را در دانشگاه تهران و رشته‌ی مهندسی برق-مخابرات به اتمام رسانده و رهسپار خارج شده است.