راهنمای تکمیل فرم DS-160 (ویزای آمریکا) بخش اول

آخرین به روز رسانی در تاریخ 10 اسفند 1399

راهنمای تکمیل فرم DS-160 (ویزای آمریکا) در دو بخش ارائه شده است. جهت مشاهده بخش دوم راهنما به این لینک مراجعه نمایید.

بخش اول توضیحات مرتبط با تکمیل فرم DS-160 (ویزای آمریکا) …


لطفا قبل از تکمیل فرم DS-160 موارد زیر را در نظر داشته باشید:


1- پاسخ به تمامی سوالات حتما بایستی به زبان انگلیسی باشد. اگر در جایی برای نام و نام خانوادگی شما متن Your Native Alphabet را نوشته بود، فقط در این حالت مجاز هستید نام و نام خانوادگی خود را با حروف زبان کشور محل تولد خود وارد نمائید.


2- دقت کنید که کل زمانی که شما برای پروسه تکمیل فرم DS-160 در اختیار دارید، 20 دقیقه می باشد. در صورتیکه زمان پر کردن فرم بیشتر از این مقدار به طول بیانجامد، اطلاعات صفحه جاری در فرم منقضی خواهد شد و فقط و فقط اطلاعات این صفحه از فرم شما از بین خواهد رفت. پس از هر بار کلیک روی گزینه NEXT اطلاعات صفحات قبلی شما ذخیره خواهد شد. به منظور ادامه تکمیل فرم از صفحه کنونی، بایستی حتما شماره Applicant ID که در بالا و گوشه سمت راست فرم نشان داده می شود را به خاطر بسپارید. در این صورت می توانید از گزینه Retrieve Application ادامه فرم را تکمیل نمائید.


3- همانطور که در نکته قبل گفته شد، شما می توانید فرم درخواست ارسال نشده خود را با استفاده از Applicant ID که در بالا و گوشه سمت راست فرم نشان داده می شود و گزینه Retrieve Application، مجددا بازیابی کنید. دقت نمائید که این بازیابی حداکثر تا 30 روز بعد از تکمیل فرم امکانپذیر خواهد بود. به عبارت دیگر در صورت عدم ارسال فرم (Submit) پس از 30 روز فرم و Applicant ID شما منقضی خواهد شد.


4- در صورتیکه که میخواهید فرم را بعد از گذشت 30 روز تکمیل نمائید، به منظور جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات وارد شده در فرم، در آخرین صفحه فرم گزینه Save را انتخاب نمائید تا بتوانید Application را روی کامپیوتر خود ذخیره نمائید.


5- کلیه فرم ها و مدارک مورد نیاز از جمله پاسپورت، شماره SEVIS ID و … را هنگام تکمیل فرم به همراه داشته باشید.


6- اطلاعات را به دقت تکمیل نمائید و در هر مرحله اطلاعات وارد شده را روی کامپیوتر ذخیره نماید.


7- درپایان یک نسخه از صفحه تائیدیه تکمیل فرم را به ایمیل خود ارسال نمائید.

در ادامه توضیحات مرتبط با مراحل تکمیل فرم DS-160 (ویزای آمریکا) ارائه شده است.

1- به منظور تکمیل فرم DS-160 برای درخواست ویزای غیرمهاجرتی (NON-IMMIGRANT) به لینک https://ceac.state.gov/ceac/ رفته و روی گزینه DS-160, Online Non-immigrant Visa Application کلیک نمائید.

2- در صفحه بعد بایستی سفارت مورد نظر خود جهت انجام مصاحبه را انتخاب نمائید. به عنوان مثال در تصویر زیر سفارت آمریکا در دوبی جهت مصاحبه انتخاب شده است.

همچنین در این صفحه سه بخش مختلف جهت ادامه فعالیت در اختیار شما قرار داده شده است.

– بخش START AN APPLICATION: با کلیک روی این گزینه (بخش A در تصویر زیر) شما می توانید تکمیل فرم درخواست جدید را آغاز نمائید.

– بخش UPLOAD AN APPLICATION: در صورتیکه قبلا فرم اپلیکیشن خود را کامل کرده اید و طبق فرمت استاندارد این سایت فایل آن را روی کامپیوتر خود ذخیره کرده اید، توسط این بخش (بخش B در تصویر زیر) می توانید فایل ذخیره شده خود را آپلود نمائید و ادامه مراحل تکمیل فرم را انجام دهید.

– بخش RETRIEVE AN APPLICATION: توسط این گزینه (بخش C در تصویر زیر) می توانید با استفاده از Applicant ID فرم تکمیل شده خود را که به هر دلیل ناقص مانده است و هنوز ارسال نشده است، از ادامه فرم تکمیل نمائید.

بنابراین در صورتیکه برای اولین بار است که می خواهید این فرم را تکمیل نمائید، روی گزینه START AN APPLICATION کلیک نمائید.

3- پس از کلیک روی گزینه START AN APPLICATION صفحه زیر (Application Information) را خواهید داشت. در این صفحه ابتدا شماره Applicant ID خود را یادداشت نمائید و حتما این شماره را جهت به خاطر سپردن به ایمیل خود ارسال نمائید. این شماره بسیار بسیار مهم است و برای بازیابی فرم و همچنین اخذ وقت سفارت به این آی دی نیاز خواهید داشت. این شماره، ترکیبی از اعداد و حروف مانند AA006Q0HFQ می‌باشد. سپس به سوال امنیتی در بخش Security Question پاسخ دهید. این سوال امنیتی را نیز حتما حتما به خاطر بسپارید که جهت بازگرداندن و بازیابی اطلاعات فرم مفید می‌باشد.

سپس گزینه Continue را کلیک نمائید.

4 – در صفحه بعد (Personal Information 1) بایستی اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید.

(مهم ویزا براساس این اطلاعات صادر خواهد شد. لطفا با دقت و براساس اطلاعات پاسپورت خود تکمیل فرمائید.)

– Surnames: نام خانوادگی مطابق پاسپورت

– Given Names: نام مطابق پاسپورت

– Full Name in Native Alphabet: نام و نام خانوداگی خود را با حروف زبان اصلی خود وارد نمائید. به عنوان مثال برا ما ایرانی ها : علیرضا علیرضایی

– Have you ever used other names i.e., maiden, religious, professional, alias, etc: پاسخ این قسمت برای اکثر افراد گزینه No می باشد. اما در صورتیکه قبلا از نام دیگری استفاده می کردید تیک گزینه Yes را زده و آن نام را در کادر مربوطه وارد نمائید. این نام می تواند نام خانوادگی قبلی، یک نام مذهبی، حرفه ای، نام مستعار یا … باشد که شما با آن نام در گذشته شناخته می شدید. منظور از maiden نیز نام خانم ها قبل از ازدواج است (در صورتیکه بعد از ازدواج تغییر کرده است).

– Do you have a telecode that represents your name:

– Sex: جنسیت

– Marital Status: وضعیت تاهل خود را انتخاب نمائید Single, Married, Divorced …)).

– Date and Place of Birth: تاریخ، شهر، استان و کشورمحل تولد خود را مطابق با پاسپورت در بخش های مربوطه وارد نمائید.

سپس گزینه Next Personal 2 را کلیک نمائید.

5- در صفحه جدید (Personal Information 2) ادامه اطلاعات شخصی خود را تکمیل نمائید.

– (Country/Region of Origin Nationality): در این قسمت ملیت خود را وارد نمائید (به عنوان مثال ایران)

– Do you hold or have you held any nationality other than the one indicated above on nationality: با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. اگر ملیت و تابعیت دیگری غیر از ملیت فوق دارید گزینه Yes را کلیک کرده و پس از کلیک این گزینه، اطلاعات اضافه مانند ملیت دیگر (Other Country/Region of Origin (Nationality) ) و شماره پاسپورت ملیت دیگر (Do you hold a passport for the other country/region of origin (nationality) above?) را در کادر باز شده وارد نمائید. اگر ملیت دیگری ندارید در این قسمت گزینه NO را انتخاب نمائید.

– National Identification Number: در این قسمت کد ملی خود را وارد نمائید. در صورتیکه کد ملی ندارید گزینه Does Not Apply را تیک بزنید.

– U.S. Social Security Number: در این قسمت شماره امنیتی اجتماعی (SSN) خود را وارد نمائید. این شماره برای افراد مقیم آمریکا تست. بنابراین در صورتیکه این شماره را ندارید گزینه Does Not Apply را تیک بزنید.

– U.S. Taxpayer ID Number: این گزینه نیز شماره پرداخت مالیاتی می باشد که برای اکثر ایرانیان گزینه Does Not Apply را انتخاب می شود.

– Are you a permanent resident of a country/region other than your country/region of origin (nationality) indicated above: آیا اقامت دائم در کشوری غیر از کشور فوق (که ملیت شماست) دارید؟

در پایان گزینه Next: Address and Phone را کلیک کنید.

نکته: به طور کلی در تمامی بخش ها در صورتیکه اطلاعاتی از یک بخش ندارید گزینه Do Not Know یا Do Not Apply را تیک بزنید.

6- در صفحه جدید (Address and Phone Information) اطلاعات درخواستی را تکمیل نمائید.

– Home Address: آدرس کامل خانه خود را شامل واحد، پلاک ساختمان، کوچه، خیابان، شهر، استان و کشور را به همراه کدپستی وارد نمائید. این آدرس آدرس محل سکونت فعلی شماست.

– Mailing Address: در صورتیکه آدرس پستی شما با آدرس خانه شما که در بالا وارد نموده اید، یکسان است گزینه Yes را کلیک نمائید. در غیر اینصورت گزینه NO را کلیک کرده و آدرس پستی خود را وارد نمائید.

– Phone: در این قسمت شماره تماس خود را وارد نمائید. ممکن است با این شماره در مواقع ضروری تماس گرفته شود. ترجیحا علاوه بر این تلفن در کادر دوم شماره تلفن دیگری را نیز وارد نمائید.

– Email Address: در این قسمت نیز آدرس ایمیل خود را وارد نمائید. این آدس ایمیل جهت مکاتبات با شما مورد استفاده قرار می گیرد. لطفا آدرس ایمیل صحیح وارد نمائید.

سپس گزینه Next: Passport را انتخاب کنید.

توجه:

به منظور جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات وارد شده در برخی مراحل مطابق شکل زیر گزینه Save را زده و در صفحه جدید گزینه Save Application to File را انتخاب و خروجی فرم را روی کامپیوتر خود ذخیره نمائید. در صورتیکه به هر دلیلی اطلاعات فرم را از دست دادید، به آدرس https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx رفته و گزینه UPLOAD AN APPLICATION را انتخاب نمائید. در صفحه جدید مطابق شکل زیر مسیر فایل ذخیره شده را معرفی و پس از ورود اطلاعات 5 حرف اول نام خانوادگی خود و سال تولد خود، گزینه Upload Data را بزنید تا فرم DS-160 شما از جایی که اطلاعا ت آن را از دست داده اید، مجددا بارگذاری شود.

7- در صفحه بعد (Passport Information) بایستی اطلاعات مرتبط با پاسپورت خود را وارد نمائید.

– Passport/Travel Document Type: نوع پاسپورت خود را (Regular، Official، Diplomatic، …) انتخاب نمائید. برای دانشجویان معمولا همان Regular است.

– Passport/Travel Document Number: شماره پاسپورت کنونی (و نه پاسپورت قبلی خود) خود را وارد نمائید.

– Passport Book Number: این قسمت در پاسپورت های برخی کشورها وجود دارد. برای دانشجویان گزینه Does Not Apply را انتخاب نمائید.

– Country/Authority that Issued Passport/Travel Document: محل صدور گذرنامه (پاسپورت) خود را به صورت کشور، استان، شهر وارد نمائید.

– Issuance Date: تاریخ صدور پاسپورت

– Expiration Date: تاریخ انقضای پاسپورت – توجه کنید پاسپورت شما بعد از ورود به امریکا یا صدور ویزا حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. ترجیحا اگر پاسپورت شما زیر یکسال اعتبار دارد توصیه می شود پاسپورت خود را تعویض نمائید.

– Have you ever lost a passport or had one stolen: در صورتیکه تاکنون پاسپورت خود را گم نکرده اید، گزینه NO را تیک بزنید. اگر پاسپورت خود را گم کرده اید گزینه Yes را کلیک کرده و در فیلدهای جدید باز شده شماره پاسپورت و محل صدور پاسپورت گم شده را وارد نمائید.

سپس گزینه Next: Travel را کلیک نمائید.

توجه:

نکته: در صورتیکه به هر دلیلی اطلاعات فرم را از دست دادید، به آدرس https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx رفته و گزینه RETRIEVE AN APPLICATION را انتخاب نمائید. در صفحه جدید Application ID خود را وارد نموده (کادر B) و سپس Retrieve Application را کلیک کنید(کادر C). در بخش جدید مطابق تصویر زیر اطلاعات سوال امنیتی شامل 5 حرف اول نام خانوادگی خود و سال تولد را وارد نموده و Retrieve Application را کلیک نمائید تا فرم DS-160 شما از جایی که اطلاعا ت آن را از دست داده اید، مجددا بارگذاری شود.

توجه: پس از تکمیل فرم DS حتما حتما هفته ای یکبار به فرم DS سر بزنید و فرم را فقط و فقط و فقط با روش نکته فوق Retrieve کنید و یک تغییر کوچک داده و ذخیره کنید. طبق مطالب ذکر شده در سایت ceac.state.gov  اگر 30 روز فرم شما بدون تغییر بماند و وارد اکانت خود نشوید احتمال دارد که فرم از دسترس شما خارج شود و اگر بر اساس این فرم وقت گرفته باشید با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین پس از گرفتن وقت، اگر هنوز فرم DS160 خود را سابمیت نکرده اید، هر هفته یکبار به فرم سر بزنید و حتما هم از روش نکته فوق اینکار را انجام دهید. 

8- در صفحه بعد (Travel Information) بایستی اطلاعات مرتبط با سفر خود به آمریکا را وارد نمائید.

– Purpose of Trip to the U.S.: در این قسمت باید هدف سفر به آمریکا و یا به عبارتی نوع ویزای درخواستی را مشخص نمائید. به عنوان مثال در اینجا ویزای دانشجویی F1 جهت ادامه تحصیل انتخاب شده است (برای دانشجو F1، برای همراه F2، برای فرصت مطالعاتی و پست داک J1 ، همراه  J2 و …). به منظور دسترسی به توضیحات انواع ویزاها به لینک های http://immigrationroad.com/immigration-visa.php و http://immigrationroad.com/visa/non-immigrant-visa-categories-and-types.php مراجعه نمائید.

– Specify: نوع ویزای دانشجویی (F1 و یا F2) را در این قسمت مشخص نمائید.

– Have you made specific travel plans: در این قسمت پس از زدن گزینه Yes، باید برنامه سفر خود به آمریکا را مشخص نمائید. بنابراین تاریخ ورود به آمریکا، شهر محل ورود به آمریکا، تاریخ و شهر خروج را وارد نمائید. اگر هنوز برای سفر برنامه ریزی نکرده اید گزینه NO را کلیک نمائید.

– در قسمت Intended Date of Arrival در فرم I20 زودترین زمان ورود شما به آمریکا نوشته شده است. در حقیقت این زمان زودترین زمان اجازه ورود شما به آمریکا می باشد. تقریبا می توانید چند روز بعد از این تاریخ را به عنوان زمان ورود خود وارد نمائید.


–  برای قسمت Length of Stay in U.S، با کمک فرم I20 میزان مدتی که قراراست در آمریکا بمانید، ذکر شده است. برهمان اساس این قسمت رو تکمیل نمائید. به عنوان مثال برای یک دانشجوی دکتری عدد 5 سال برای اقامت در یک فرم I20 نمونه ذکر شده است. بنابراین بایستی عدد 5 سال را برای مدت اقامت در آمریکا انتخاب نماید.

– Provide the locations you plan to visit in the U.S.: محلی که قرار است در آمریکا به آنجا بروید در این قسمت بنویسید. مثلا دانشگاه ….

– Address Where You Will Stay in the U.S.: آدرس محلی که در آن در آمریکا اقامت خواهید داشت را بنویسید. این آدرس می تواند هتل محل اقامت شما باشد. همچنین می تواند خانه فرزندان شما در آمریکا باشد. برای ویزای دانشجویی مثلا آدرس خانه یا خوابگاه و یا خود دانشگاه محل تحصیل. آدرس دانشگاه محل تحصیل شده به طور کامل در فرم I20 نوشته شده است.

– Person/Entity Paying for Your Trip: در این قسمت شخصی که هزینه های شما را می پردازد بنویسید. در صورتیکه گزینه SELF را انتخاب نمائید، سوال دیگری از شما پرسیده نخواهد شد. اگر گزینه Other Person را انتخاب نمائید، فیلدهای جدیدی در فرم ایجاد خواهد شد که بایستی در آن اطلاعات کامل شخصی که شما را ساپورت می کند شامل نام و نام خانوادگی، آدرس محل اقامت، شماره تلفن، آدرس ایمیل را وارد نمائید. اگر گزینه Company/Organization را انتخاب نمائید، فیلدهای جدیدی در فرم ایجاد خواهد شد که بایستی در آن اطلاعات کامل شرکت و کمپانی که شما را ساپورت می کند شامل نام کمپانی، آدرس ، شماره تلفن، آدرس ایمیل و …را وارد نمائید.

– در صورتیکه فول فاند هستید عبارت OTHER COMPANY/ORGANIZATION را انتخاب کنید.

– در صورتیکه سلف فاند هستید:
الف) در صورتیکه نامه بانکی (Bank Statement) به نام خود شما است گزینه Self را انتخاب کنید.
ب) در صورتیکه نامه بانکی به نام یکی از اعضای خانواده (معمولا پدر و مادر) است گزینه Other Person را انتخاب نمائید.
به دلایل مختلف (وابستگی شما به خانواده، عدم پرسش آفیسر در خصوص چگونگی بدست آوردن این پول و …) بهتره است نامه بانکی (Bank Statement) را به نام یکی از اعضای خانواده خود بگیرید.

در صورتیکه پارشال فاند هستید، قانون مشخصی وجود ندارد و مثلا اگر فاند شما بالای 50 درصد هست گزینه OTHER COMPANY/ORGANIZATION و اگر زیر 50 درصد هست گزینه Other Person یا Self رو می تونید انتخاب کنید.

در قسمت Provide the following information آدرس دانشگاه که در فرم I20 آمده است وارد نمائید.

توجه کنید آدرس این قسمت در صورتیکه فاند داشته باشید، آدرس دانشگاه و در غیر اینصورت اسم شخصی که نامه بانکی (Bank Statement) به نام او صادر شده و حمایت کننده شما (شخص، سازمان خاص یا …) است، خواهد بود.

سپس گزینه Next: Travel Companions را کلیک کنید.

9- در صفحه (Travel Companions Information) بعد بایستی اطلاعات مرتبط با همراهان خود در سفر به آمریکا را وارد نمائید.

-Are there other persons traveling with you: در این قسمت در صورتیکه به همراه شما کسی دیگری به آمریکا می آید (مانند همسر و یا فرزند)، گزینه Yes را کلیک نمائید.

– Are you traveling as part of a group or organization: پس از اینکه گزینه فوق را Yes انتخاب نمودید، در صورتیکه جز عنوان گروه یا ارگان خاصی به آمریکا می روید، در این قسمت گزینه Yes را کلیک کنید و نام گروه را در کادر مربوطه بنویسید. در غیر اینصورت (در صورت سفر با خانواده و دوستان) گزینه No را انتخاب نمائید. در صورت انتخاب گزینه No، بایستی نام و نام خانوادگی همراه، به همراه نسبت شخص با شما را در کادر مربوطه وارد نمائید(مانند همسر Spouse و یا فرزند Child یا والدین Parent و…).

در صورتیکه تعداد افراد همراه شما بیشتر از یک نفر است، گزینه Add Another را کلیک کرده و اطلاعات بقیه همراهان را به فرم اضافه نمائید.

سپس گزینه Next: Previous U.S Travel را کلیک کنید.

10- در صفحه (Previous U.S Travel Information) بعد بایستی اطلاعات مرتبط با سفرهای قبلی خود به آمریکا را وارد نمائید.

– Have you ever been in the U.S.: در صورتیکه قبلا در آمریکا نبوده اید، گزینه No را انتخاب کنید.

اگر قبلا در آمریکا بوده اید، گزینه Yes را انتخاب نمائید. در این صورت اطلاعات اضافی زیر از شما درخواست می شود و بایستی در خصوص پنج سفر آخر خود (Provide information on your last five U.S. visits) اطلاعاتی شامل زمان ورود به آمریکا (Date Arrived) و مدت اقامت (Length of Stay) خود در هر سفر را به طور شفاف بیان کنید. در صورتیکه سفرهای متعددی داشته اید با استفاده از گزینه Add Another سایر سفرها را نیز اضافه نمائید.

در قسمت Do you or did you ever hold a U.S. Driver’s License? نیز در صورتیکه در آمریکا گواهینامه رانندگی دارید، مشخصات آن را در فیلد مربوطه تکمیل نمائید.

– Have you ever been issued a U.S. Visa: در صورتیکه قبلا برای شما ویزای آمریکا صادر شده است این گزینه را Yes زده و تاریخ آخرین ویزای صادر شده (Date Last Visa Was Issued) و همچنین شماره ویزا (Visa Number) را در فیلد مربوطه وارد نمائید. در اینصورت سوالات زیر را خواهید داشت:

1- Are you applying for the same type of visa?

اگر مجددا برای همان نوع ویزا درخواست می دهید، گزینه Yes و در غیر اینصورت گزینه No را انتخاب نمائید.

2- Are you applying in the same country or location where the visa above was issued, and is this country or location your place of principal of residence?

3- Have you been ten-printed?

منظور از ten-printed این است که آیا از همه انگشتان شما انگشت نگاری شده است. اگر از همه انگشتان انگشت نگاری شده است گزینه Yes و در صورتیکه از دو انگشت شما انگشت نگاری شده است، گزینه No را انتخاب کنید.

4- Has your U.S. Visa ever been lost or stolen?

آیا ویزای شما تاکنون دزدیده و یا گم شده است. اگر گزینه Yes را انتخاب کنید بایستی سال دزدیده شدن ویزا را در کادر مربوطه وارد نمائید. در غیر اینصورت گزینه No را انتخاب نمائید.

5- Has your U.S. Visa ever been cancelled or revoked?

اگر گزینه Yes را انتخاب کنید بایستی علت کنسل شدن یا باطل شدن ویزای خود را در کادر مربوطه توضیح دهید. در غیر اینصورت گزینه No را انتخاب نمائید.

– Have you ever been refused a U.S. Visa, or been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?

در صورتیکه قبلا درخواست شما برای ویزا رد (Refused) شده است و یا از ورود شما به آمریکا جلوگیری شده است، باید گزینه Yes را انتخاب کرده و علت ردشدن ویزای خود (و یا عدم ورود) را در کادر مربوطه توضیح دهید. در غیر اینصورت گزینه No را انتخاب نمائید.

– 7Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?

اگر کسی تاکنون برای ویزای مهاجرتی از طرف شما اقدام کرده است گزینه Yes را کلیک کرده و توضیحات مربوطه را در کادر باز شده وارد کنید. در غیر اینصورت گزینه No را کلیک کنید.

توجه شود که تمام گزینه های این بخش برای کسانی که اولین بار درخواست ویزا می دهند، No می‌باشد.

سپس گزینه Next: U.S Contact را کلیک کنید.

 11- در صفحه (U.S Point of Contact Information) بعد بایستی اطلاعات مرتبط با مشخصات شخصی در آمریکا جهت تماس را وارد نمائید.

– Contact Person or Organization in the United States: در این قسمت اطلاعات فرد مورد نظر در آمریکا (نام و نام خانوادگی، ارگان مربوطه، نسبت با شما و آدرس شخص مورد نظر) را در فیلدهای مربوطه وارد نمائید.

این نشانی می تواند آدرس هر شخصی در آمریکا که شما را می شناسد، باشد که بتواند اطلاعات هویتی شما را در صورت لزوم تائید نماید. اگر فرد خاصی را نمی شناسید می توانید اطلاعات موسسه محل بازدید خود را وارد نمائید. این مورد برای دانشجویان می تواند مثلا اطلاعات هتل محل اقامت، استاد راهنما، ادمیشن آفیس دانشگاه یا … باشد.

در صورتیکه آشنایی در آمریکا دارید با توجه به انتخاب گزینه های مناسب در بخش Relationship to you آن را انتخاب و اطلاعات مرنبط با فرد مورد نظر را به طور صحیح وارد نمائید.

سپس گزینه Next: Family را کلیک کنید.

12- در صفحه بعد (Family Information: Relatives) بایستی اطلاعات مرتبط با بستگان نزدیک خود (پدر، مادر) را وارد نمائید.

– Father’s Full Name and Date of Birth: در این بخش نام خانوادگی (Surnames) ، نام (Given Names) و تاریخ تولد پدر (Date of Birth) خود را وارد نمائید. در صورتیکه پدر شما در آمریکا است در بخش Is your father in the U.S. گزینه Yes را انتخاب کرده و وضعیت اقامت او را (Citizen، Non-immigrant … ) را از کادر مربوطه انتخاب نمائید.

– Mother’s Full Name and Date of Birth: در این بخش نام خانوادگی (Surnames) ، نام (Given Names) و تاریخ تولد مادر (Date of Birth) خود را وارد نمائید. در صورتیکه مادر شما در آمریکا است در بخش Is your mother in the U.S. گزینه Yes را انتخاب کرده و وضعیت اقامت او را (Citizen، Non-immigrant … ) را از کادر مربوطه انتخاب نمائید.

– Do you have any immediate relatives, not including parents, in the United States: آیا شما بستگانی (به جر پدر و مادر) یعنی برادر، خواهر، همسر، فرزند، نامزد و … در آمریکا دارید. در صورت داشتن بستگان گزینه Yes را علامت زده و مشخصات آن ها را شامل نام و نام خانوادگی، نسبت با شما و وضعیت اقامت در آمریکا را مشخص نمائید. در صورتیکه بیشتر از یک نفر از بستگان شما در آمریکا هستند با استفاده از گزینه Add Another اطلاعاتشان را وارد نمائید.

سپس گزینه Next: Spouse را کلیک کنید.

13- در صفحه بعد (Family Information: Spouse) بایستی اطلاعات مرتبط با همسر فعلی خود را وارد نمائید.

– Spouse’s Full Name (include Maiden Name): در این بخش نام خانوادگی (Spouse’s Surnames) ، نام (Spouse’s Given Names) و تاریخ تولد همسر (Spouse’s Date of Birth) خود را وارد نمائید. همچنین ملیت (Spouse’s Country/Region of Origin (Nationality))، محل تولد و آدرس همسر خود را وارد نمائید.

سپس گزینه Next: Work/Education/Training را کلیک کنید.

جهت مشاهده بخش دوم راهنما به این لینک مراجعه نمایید.

امتیاز شما به این مطلب؟ (از راست به چپ)
علی
دانشجوی رشته برق علاقمند به وبلاگ‌نویسی و نوشتن وقایع روزمره برای فرار از روز-مرگی!